Velkou předností je snadná pokládka lepením nebo zámkovým spojem, známým jako click systém, díky kterému je i následná výměna při poškození velmi snadná a rychlá. Vinylová podlaha zajišťuje 3 důležité faktory: 

  • vysokou odolnost
  • dlouhou životnost
  • snadnou údržbu

Vinylové podlahy se vyrábějí v několika provedeních:

Kam se hodí vinylová podlaha

Vinylová podlaha se hodí do všech bytových prostor ale i do komerčních prostor. Díky svým vlastnostem jsou vinylové podlahy vhodné i do místností se zvýšenou vlhkostí.

  • obyvací a dětské pokoje
  • koupelny a kuchyně
  • kanceláře, obchody i další komerční prostory

Vinylové podlahy click se zámkovým spojem

Pokládka je tzv. zaklikávacím způsobem tzn. že se na podklad nelepí. Pod podlahu se pouze použije podlahová podložka. Lamely se vyrábí v různých tloušťkách od 4 - 10mm a jsou vhodné na podlahové topení. Vinylové podlahy se systémem click vyrovnají drobné nedostatky povrchu a lze je pokládat i na stávající podlahu. Díky integrované podložce zajišťují vysokou zvukovou izolaci.

Výhody vinylové CLICK podlahy: 

Výhod vinylové podlahy CLICK je spousty ale mezi tu nejhlavnější patří snadná a jednoduchá pokládka s možností výměny poškozeného dílce. 
Mezi další výhody patří nenáročná údržba a dlouhá životnost podlahy.

Vinylové podlahy lepené

Lepené vinylové podlahy mají příjemnou akustiku a nízkou konstrukční výšku. Vinylové lepené podlahy jsou vhodné do všech místností, ale důležitá je příprava rovného podkladu, na který se vinylová podlaha lepí. Lepené vinylové podlahy imitují dřevo, beton, mramor, kámen nebo dlaždice. Mají voděodolné vlastnosti, rychle a snadno se opravují a lze je pokládat v celkové ploše bez přechodů a dilatačních spár.

Lepená nebo plovoucí vinylová podlaha?

Lepená vinylová podlaha je určená k celoplošnému lepení na připravený podklad bez nerovností. Lamely jsou v nabídce od 2 - 2,5cm tloušťky a jsou vhodné na podlahové topení.

Vinylová podlaha s click systémem je podlaha určená k pokládce tzv. zaklikávacím způsobem na podklad bez nerovností s podlahovou podložkou. Lamely jsou v nabídce od 4 - 10mm tloušťky a jsou vhodné na podlahové topení. 

Rozdíl mezi vinylem a PVC?

Vinyl nebo PVC je v podstatě stejný materiál složen z polyvinylchloridu. V obou případech je tedy materiál kompletně syntetický.

Klasická PVC podlaha "linoleum" je stočená v roli zpravidla od 1,5 - 5m. S takovými podlahami se setkáváme ve školách, školkách, nemocnicích...

Vinylová podlaha je vyrobena v dílcích, které se postupně lepí při pokládce vedle sebe. Název "vinylová podlaha" je v podstatě pouze marketingový tah aby bylo možné rozlišit tyto dva výrobky.


Rigidní vinylová podlaha

Vinylové podlahy RIGID se označují jako podlahy nové generace. Tzv. rigidní podlahy jsou odolnější proti škrábancům a odřeninám. Hodí se do vlhkých prostor a ideální jsou i pro podlahové vytápění. Jednou ze složek nosné desky rigidní podlahy, je minerální jádro pro vyšší odolnost a stabilitu. Rigidní podlaha lépe zvládá teplotní rozdíly a působení vlhkosti. Díky tomu jsou rigidní podlahy ideální do koupelen a kuchyní nebo kolem francouzských oken s celodenním přímým sluncem.

Co je to rigidní podlaha?

Rigidní podlahy znamenají pevné podlahy. Jednou ze složek nosné desky je minerál-kámen pro větší odolnost a stabilitu podlahy. Nová generace rigidních vinylových podlah nabízí integrovanou akusticky izolační podložku, která si poradí s drobnými nerovnostmi, pevnějším zámkovým spojem oproti klasickým podlahám. tyto podlahy tloušťky 4mm jsou velmi vhodné na podlahové topení.

Jsou rigidní podlahy vodotěsné?

Občas se setkáme ne z cela správným označením, že jsou tyto podlahy vodotěsné. Ačkoli je celková konstrukce podlahy včetně spojů nepropustná, voda a vlhkost si vždy najde cestu. Rigidní podlahy jsou tedy spíše voděodolné a díky tomu se hodí i do koupelen. Ačkoli mají jemnou protiskluzovou vrstvu, do sprchového koutu se rozhodně nehodí.

HDF podlahy

Jedná se o vinylovou podlahu HDF s nosnou deskou jako u laminátových podlah avšak nášlapnou vrstvu tvoří vinylový povrch. Při instalaci není potřeba podložka, nahrazuje jí totiž korková vrstva na spodní straně podlahy, díky které je chůze pohodlnější a měkčí. 


Kam se hodí vinylová HDF podlaha?

Je to jednoduché, hodí se všude, kam se vám bude líbit. Neexistuje žádné technické omezení, hodí se jak do komerčních prostor, tak do domácností. Vzhledem k vysoké odolnosti, doporučujeme do chodeb a kuchyní, ale i obývacích prostor.

Výhody HDF vinylové podlahy: 

V první řadě lze vyzdvihnout tichý a komfortní došlap díky korkové vrstvě. Tyto podlahy jsou rychlé a snadné na pokládku a odolné proti otlakům a teplu. Voděodolnost, snadná instalace a jednoduchá údržba je jedním z důležitých faktorů nevyjímaje to, že je vhodná i na podlahové topení.

Pro více informací lze využít našeho rádce "jak postupovat při výběru podlahy"