Základem každých dveří jsou obložkové zárubně bez kterých se neobejdete. Kvalitní zárubně jsou nezbytné pro montáž interiérových dveří a na jejich usazení pak závísí celková funkčnost a stabilita dveří. Obložkové zárubně můžete vybírat falcové, bezfalcové, dvoukřídlé nebo k protipožárním dveřím.

Žádná položka

Co jsou obložkové zárubně?

Obložkové zárubně, obecně také známé jako futra. Jsou nezbytné pro montáž interiérových dveří. Je velice důležité jejich kvalitní usazení, které pak ovlivňuje celkovou funkčnost dveří.
Obložkové zárubně jsou výrazným designovým prvkem v interiéru a můžete vybírat z celé řady dekorů.

Obložkové zárubně na kovová futra

Pokud máte doma stará kovová futra a nechcete je kvůli tomu bourat, můžete využít obklad na kovové zárubně. Obklad kovových zárubní není ideální při kompletní rekonstrukci a vždy je lepší stará kovová futra vybourat. Při obkládání kovových futer, jsou i jistá omezení, na která je třeba dávat pozor a ne vždy je možné kovová futra obložit. Proto je dobré se prvně poradit s odborníky.

Typy a rozměry obložkových zárubní

Zárubně umožňují použití pro stěny o tloušťce 75mm - 320mm + rezervní regulace. V případě větší šířky zdi lze doplnit o rozšiřovací panel 62 - 287mm a následně lze osadit otvor s tloušťkou 327 - 607mm.

Zárubně můžete vybírat falcové, bezfalcové, dvoukřídlé, průchozí nebo protipožární.

Jaký otvor pro obložkové zárubně

K zaměření dveří a zárubní je potřeba znát šířku, výšku a tloušťku stavebního otvoru, po té je nutné si upřesnit na kterou stranu se mají dveře otevírat.
Například: šířka stavebního otvoru má 80 cm výška je 201 cm a tloušťka zdi má 13 cm. +/- max 2 cm. V tomto případě potřebujeme sedmdesátky dveře s výškou zárubně 197 a regulovanou zárubní 120 - 140mm.