Laminátová podlaha díky své cenové dostupnosti patří k nejpoužívanějším podlahovým krytinám. Výhody laminátové podlahy jsou především rychlá pokládka, snadná údržba a vysoká zatížitelnost. Laminátové plovoucí podlahy lze využívat s podlahovým vytápěním. V naší nabídce najdete bytové, komerční a voděodolné PVC. 

Rychlé info
Laminátová podlaha Kingsize 32 - Dub Hamilton EPL103Laminátová podlaha Kingsize 32 - Dub Hamilton EPL103

Laminátová podlaha Kingsize 32 - Dub Hamilton EPL103

Skladem u dodavatele
1 715,34 Kč (678 Kč/m²)
Dub Hamilton je přírodní laminát s markantním vzhledem dubu s mnoha kresbami a příčnými trhlinami ve světlé přírodní barvě propůjčují…

Rozdíl mezi laminátovou podlahou a vinylovou podlahou

Laminátové podlahy jsou díky skvělému poměru ceny a kvality jednou z nejčastěji využívaných podlahových krytin. Laminátové podlahy se vyrábí i ve voděodolném provedení, proto jsou vhodné například i do koupelny, a díky své odolnosti také do kuchyně.

Vybírat můžete ze stovek typů laminátových podlah, imitujících různé dekory dřeva. Díky systému click, si zvládnete podlahu položit i svépomoci. Laminátová podlaha může být na první pohled k nerozeznání od dřevěné podlahy.

Výhody laminátové podlahy

  • snadná pokládka
  • vysoká odolnost a životnost
  • vhodná pro podlahové topení
  • snadná údržba

Co to je laminát?

Laminát je druh kompozitního materiálu, který tvoří několik vrstev ze stejného nebo různého materiálu. Tzv. základ tvoří DHF deska, na ní je zpravidla papír s vybraným dekorem chráněný vrchní průhlednou zpevňující vrstvou laminátu. Vše se vyrábí často lisováním za vyšších teplot, tento proces se nazívá laminování. 

Jaký je rozdíl mezi laminátem a vinylem?

Vinyl patří mezi teplé krytiny, což znamená, že odvádí teplo z vašich nohou podstatně pomaleji než laminátové podlahy. Oproti laminátovým podlahám mají také mnohem lepší zvukově izolační schopnosti, což se týká jak hlukukročejového, tak i vedení hluku v prostoru.