Podlahy z lamina mohou mít různé povrchové úpravy. Mimo přírodních struktůr a autentických dekorů mohou mít laminátové podlahy i protiskluzové vlastností, které spolu s voděoodolností oceníte zejména v koupelně.

Rychlé info
Laminátová podlaha Classic 32 - Ořech La Paz EPL091Laminátová podlaha Classic 32 - Ořech La Paz EPL091

Laminátová podlaha Classic 32 - Ořech La Paz EPL091

Skladem u dodavatele
1 132,31 Kč (569 Kč/m²)
Ořech La Paz má přírodní vzhled dřeva ořešáku v hnědé barvě. Podlaha vyrobena udržitelným způsobem se dřevem z regionálního certifikovaného…

Rozdíl mezi laminátovou podlahou a vinylovou podlahou

Laminátové podlahy jsou díky skvělému poměru ceny a kvality jednou z nejčastěji využívaných podlahových krytin. Laminátové podlahy se vyrábí i ve voděodolném provedení, proto jsou vhodné například i do koupelny, a díky své odolnosti také do kuchyně.

Vybírat můžete ze stovek typů laminátových podlah, imitujících různé dekory dřeva. Díky systému click, si zvládnete podlahu položit i svépomoci. Laminátová podlaha může být na první pohled k nerozeznání od dřevěné podlahy.

Výhody laminátové podlahy

  • snadná pokládka
  • vysoká odolnost a životnost
  • vhodná pro podlahové topení
  • snadná údržba

Co to je laminát?

Laminát je druh kompozitního materiálu, který tvoří několik vrstev ze stejného nebo různého materiálu. Tzv. základ tvoří DHF deska, na ní je zpravidla papír s vybraným dekorem chráněný vrchní průhlednou zpevňující vrstvou laminátu. Vše se vyrábí často lisováním za vyšších teplot, tento proces se nazívá laminování. 

Jaký je rozdíl mezi laminátem a vinylem?

Vinyl patří mezi teplé krytiny, což znamená, že odvádí teplo z vašich nohou podstatně pomaleji než laminátové podlahy. Oproti laminátovým podlahám mají také mnohem lepší zvukově izolační schopnosti, což se týká jak hlukukročejového, tak i vedení hluku v prostoru.