Laminátová podlaha díky své cenové dostupnosti patří k nejpoužívanějším podlahovým krytinám. Výhody laminátové podlahy jsou především rychlá pokládka, snadná údržba a vysoká zatížitelnost. Laminátové plovoucí podlahy lze využívat s podlahovým vytápěním. V naší nabídce najdete bytové, komerční a voděodolné PVC. 

Plovoucí laminátové podlahy dále rozdělujeme:

Rozdíl mezi laminátovou podlahou a vinylovou podlahou

Laminátové podlahy jsou díky skvělému poměru ceny a kvality jednou z nejčastěji využívaných podlahových krytin. Laminátové podlahy se vyrábí i ve voděodolném provedení, proto jsou vhodné například i do koupelny, a díky své odolnosti také do kuchyně.

Vybírat můžete ze stovek typů laminátových podlah, imitujících různé dekory dřeva. Díky systému click, si zvládnete podlahu položit i svépomoci. Laminátová podlaha může být na první pohled k nerozeznání od dřevěné podlahy.

Výhody laminátové podlahy

  • snadná pokládka
  • vysoká odolnost a životnost
  • vhodná pro podlahové topení
  • snadná údržba

Co to je laminát?

Laminát je druh kompozitního materiálu, který tvoří několik vrstev ze stejného nebo různého materiálu. Tzv. základ tvoří DHF deska, na ní je zpravidla papír s vybraným dekorem chráněný vrchní průhlednou zpevňující vrstvou laminátu. Vše se vyrábí často lisováním za vyšších teplot, tento proces se nazívá laminování. 

Jaký je rozdíl mezi laminátem a vinylem?

Vinyl patří mezi teplé krytiny, což znamená, že odvádí teplo z vašich nohou podstatně pomaleji než laminátové podlahy. Oproti laminátovým podlahám mají také mnohem lepší zvukově izolační schopnosti, což se týká jak hlukukročejového, tak i vedení hluku v prostoru. 

Bytové plovoucí podlahy

Ideální volbou jsou laminátové podlahy, jejichž pružná kročejová izolace odděluje horní vrstvu podlahy od nosné konstrukce stropu i svislých stěn. Díky tomu nepřenáší otřesy a zvuky do konstrukce domu a bytu. Do bytových prostor je důležité zvolit vhodnou podložku. Díky tomu, že je laminátová podlaha velmi tvrdá a odolná, skvěle se hodí do prostor, kde trávíte čas a je tam velký pohyb lidí.

Komerční plovoucí podlahy

Laminátové podlahy v komerčních objektech jsou dostatečně reprezentativní, dobře se udržují a jodu odolné. Jsou vhodné pro všechny intenzivně namáhané místnosti. Laminátová podlahová krytina je robustní a skvěle odolává nárazu, úderu a tlaku. Dlouhodobé zatížení nábytkem laminátu neškodí. můžete tedy libovolně stěhovat nábytek po kaceláři, když je to nutné.

Voděodolné plovoucí podlahy

Voděodolná laminátová podlaha vyrobená ze speciálního impegnovaného jádra na bázi dřeva. Spojuje výhody laminátovývh podlah, kterými jsou zejména cenová dostupnost, jednoduchá pokládka, velice realistická imitace dřeva a jeho textury a odolnost povrchu. Laminátová voděodolná podlaha je vhodná pro použití v koupelně a také tam, kde je požadavek na odolnost proti vodě, jako je kuchyně, předsíň, chodba apod.