Jak si správně vybrat komodu, skříň nebo poličku? Stačí dobře promyslet jejich využití, velikost, materiál a styl. 

Velikost: 

Při výběru zvažte velikost a tvar prostoru, do kterého komodu nebo skříň pořizujete. Do menšího prostoru vybírejte komody a skříně, které při otvírání nevyžadují otevírání do prostoru. Využijte prostor do výšky a vybírejte komody co nejvyšší.

Materiál: 

Materiál nábytku vám určuje jak bude váš nábytek vypadat a vážit. Výrobci navrhují nábytek tak, aby byl odlehčený a zároveň kvalitní. Pokud nechcete pomocí komody převažovat prostor a máte v plánu ji umístit ke stěně, mohou být její záda z dostupnějšího materiálu než je masiv. 

Při výběru zvažte, jak dlouho vám má dělat komoda nebo skříň společnost. Těžké komody se pracně stěhují, takže doporučujeme lehčí a levnější komodu z dřevotřísky či masivu borovice. Pokud si ale potrpíte na kvalitu a investici, vybírejte komody např. z dubového dřeva, které je pevné a trvanlivé.

Skvělým kompromisem je nábytek s podýhovanou dřevovláknitou deskou nebo s barevnou povrchovou úpravou. 

Styl: 

Úložné prostory jsou výrazným prvkem, který skvěle podpoří styl vaší místnosti. Každý styl má své ikonické kousky nábytku s typickými tvary, barvami, a materiály. Vyberte si a zvažte jaký styl použijete: skandinávský, retro, industriální, moderní, rustikální, glamour nebo provance styl.